Psycholog Online

Drukuj

kontakt 

 

W ostatnich latach coraz bardziej popularna stała się pomoc psychologiczna udzielana przez internet. Ten sposób pracy ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Ja postrzegam tę formę pracy przede wszystkim jako szansę dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej w bezpośrednim kontakcie. Dzięki pomocy psychologicznej online nie pozostają sami ze swoimi trudnościami, mogą skorzystać z pomocy i umiejętności profesjonalisty by pracować nad swoimi trudnościami i dokonywać zmian w sobie i swoim życiu.

 

Swoją ofertę kieruje szczególnie do osób, które:

 

  • przebywają zagranicą
  • mieszkają na wsi i w małych miejscowościach, gdzie jest utrudniony dostęp do pomocy psychologicznej
  • wychowują małe dzieci
  • opiekują się chorymi lub niepełnosprawnymi członkami rodziny
  • są niepełnosprawne i mają utrudnioną możliwość przemieszczania się
  • pracują w godzinach uniemożliwiających dojazd do gabinetu

 

Oferuje dwie formy pomocy psychologicznej przez Internet – rozmowa przez Skype

  1. Konsultacje psychologiczne (od jednego do kilku spotkań)
  2. Psychoterapię online

 
W pracy online kieruje się takimi samymi zasadami jak w pracy bezpośredniej z pacjentem w gabinecie. Pierwsze spotkania mają charakter konsultacyjny, w trakcie których orientuje się jaki charakter mają trudności zgłaszane przez pacjenta i jakie są oczekiwania pacjenta. Następnie przekazuje informację pacjentowi, jaka według mnie jest odpowiednia forma pomocy dla niego, przybliżam na czym ona polega i jeśli pacjent decyduje się zawieramy ustny kontrakt na określoną formę pomocy (między innymi częstotliwość spotkań, czas trwania, sposób pracy).

 

Jeśli zdarza się, że trudności z którymi zgłasza się pacjent obejmują obszary, którymi się nie zajmuje (np.: uzależnienie od alkoholu lub substancji psychoaktywnych) lub natura zgłaszanych trudności wymaga skorzystania z pomocy w formie bezpośredniej, wówczas kieruje pacjenta do innych instytucji, gdzie będzie mógł otrzymać pomoc.

 

 

Gabinet Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej 41-200 Sosnowiec ul. gen. Andersa 15/202

Psycholog Sosnowiec; Psychoterapia Sosnowiec